Specialitetet
Shërben mëngjes, drekë, darkë, kafe dhe pije

Restorant i pershtatshem per familje – Piceri

Historiku
Restorant “KALAJA” eshte nje ndertese mesjetare prej guri. Ajo perbehet nga salla e barit, restorantit dhe me ambient te jashtem. Me nje kuzhine tradicionale tipike shqiptare. Mishin e fresket dhe vererat e vendit me cmime te arsyshme e bejn me terheqes restorantin. Vendodhja brenda ne kala ngjitur me muzeun etnografik dhe me pamja nga muzeu kombetar e bejn shume te pershtatshme per grupe turistike si dhe ato familjare dhe per evente te ndyshme. Stafi i restorantit eshte i kualifikuar dhe me eksperience si dhe flasin shume mire anglisht dhe italisht. Restoranti eshte vleresuar nga guidat shqipetare dhe ato te huajat per ushqimin e fresket, mikpritjen, vendodhjen e favorshme, qetesine, si dhe per cilesine e gatimeve.

Address

Address:

Rruga “Kala” ,Kruje

GPS:

41.5105667968, 19.7933673926

Telephone:
Email:

-

Web:

-